O nas
Czy Moozykalnia to szkoła muzyczna? Tak, w pewnym sensie to jest szkoła muzyczna i można tak ją traktować. Uczymy Tu zasad poruszania się po świecie muzyki, gry na instrumentach, śpiewu. Ale dla nas Moozykalnia to przede wszystkim PRZESTRZEŃ, GDZIE MOŻEMY REALIZOWAĆ NASZE MUZYCZNE PASJE. Nasze... czyli zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Chcemy wspólnie tworzyć, muzykować i uwrażliwiać na rozumienie i odbieranie muzyki. Lata obcowania z muzyką, jej tworzeniem, obserwowaniem w jaki sposób wpływa ona na ludzi, zrodziły w nas pomysł na stworzenie miejsca, w którym każdy mógłby rozwijać swoje muzyczne pasje. KAŻDY – młody, starszy i ten całkiem dojrzały. Każdy, kto ma w sobie chęć i potrzebę obcowania z muzyką znajdzie u nas coś dla siebie – przestrzeń, GDZIE będzie mógł realizować swoje marzenia. ZAPRASZAMY 😊.
Nasza Kadra
Weronika Łopata
swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Tczewie w klasie skrzypiec. Naukę gry na skrzypcach kontynuowała w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu w klasie mgr. Anny Śliwy, którą ukończyła w 2017 roku otrzymując tytuł zawodowy muzyka instrumentalisty.
Od 2016 jest studentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku- w latach 2016-2019 na wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki na kierunku Kompozycja i teoria muzyki w specjalności teoria muzyki, gdzie uczęszczała na fortepian u dr. Dominiki Glapiak- Piłasiewicz, a od 2019 na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w specjalności dyrygentura chóralna w klasie prof. dr. hab. Waldemara Górskiego.
Doświadczenie sceniczne i artystyczne zdobywa nieprzerwanie od 2011 roku będąc członkiem różnych orkiestr i chórów (m.in. tczewska orkiestra kameralna Sanctae Crucis, orkiestra kameralna Pro Musica Nova, chór kameralny Baltic Chamber Choir). Od kilku lat prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci i dorosłych, zajęcia z rytmiki, kształcenia słuchu. Wielokrotnie była animatorką, wychowawcą i organizatorem półkolonii i obozów wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży.
Mateusz Kotwica
urodził się 11.01.1992r. w Nowym Dworze Gd. Wokalista, saksofonista, organista oraz dyrygent. Naukę muzyczną rozpoczął w 1999 r. w Szkole Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Tczewie. Gry na fortepianie uczony był przez Panią Płaszczewską. Reprezentował szkołę w konkursach muzyki słowiańskiej, gdzie w 2002 r. zdobył wyróżnienie. W 2005 r. rozpoczął naukę w Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu. Tam nauczycielem instrumentu głównego, którym był saksofon, był A. Wendt. Mateusz Kotwica brał udział również w licznych konkursach, przeglądach oraz warsztatach wokalnych. W 2010 r. zajął I miejsce w IX Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Śpiewaj razem z nami” w Czersku. W 2012 r. rozpoczął studia dzienne na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki I Jazzu na specjalności Muzyka Kościelna. Gry na organach uczył się u Andrzeja Szadejki, dyrygentury natomiast u Sławomira Bronka. Śpiewał oraz grał z różnymi zespołami kameralnymi oraz orkiestrami i chórami. Wśród nich wymienić należy Goldberg Vocal Ensemble. W latach 2017-2019 pełnił funkcję organisty w Archikatedrze we Fromborku, gdzie był także organizatorem życia muzycznego. Wokalnie oraz instrumentalnie działa także prężnie w muzyce rozrywkowej w różnych projektach muzycznych.
Tomasz Boćkowski
perkusista, muzyk sesyjny, producent muzyczny, instruktor gry na perkusji.
Swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał z zespołem Grand Gangsters. W roku 1994 zespół został wyróżniony na festiwalu w Jarocinie, nagrodą było nagranie materiału dla firmy płytowej Zic Zac. Następne doświadczenia muzyczne zdobywał w zespole GTC , zwieńczeniem tej współpracy było nagranie i wydanie płyty.
Ma wieloletnie doświadczenie jako instruktor gry na perkusji,do każdego ucznia podchodzi indywidualniue, posiada swój kanał na You Tube https://www.youtube.com/channel/UCEhGYqAf-Es_OC68rPdRUrg gdzie publikuje postępy swoich uczniów.
Od wielu lat zajmuje się inżynierią dźwięku, jest właścicielem studia nagraniowego Stork Studio.
Obecnie współpracuje z następującymi zespołami ; Nieboskłonni , Los Egos, Cherries in ski, Mad in Poland, z wokalistą Craig Coppock jak również z angielskim zespołem Mask.
Michał „Wierzba” Saidowski
żywiołowy gitarzysta i wokalista z bardzo bogatym i różnorodnym doświadczeniem scenicznym od poezji śpiewanej po hard rock czy hip-hop. Od 2018 roku członek trójmiejskiego zespołu GoldeN LifE - legendy polskiego rocka, z którym od 2015 roku współpracował jako gitarzysta koncertowy.
Obecnie pracuje nad swoim fonograficznym debiutem w zespole.
Komponuje, aranżuje; bywa, że pisze teksty. Współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami z całej Polski; zaangażowany w liczne projekty muzyczne, nie tylko jako muzyk sesyjny.
Oto niektóre z nich:
GTC, z którym wydał płytę, Easy Game, Deluxe Tribute Band, Big Show Band Adama Schoenfelda, Klenczon - Poemat Rockowy Katarzyny Cygan, Krzysztof Majda Tribute to Turnau, z którym nagrał płytę, Gosia Szmuda Funky Jazz Show oraz MamaGo, Jamertal, z którym wydał dwie płyty EP, Siergiej Kriuczkow, u którego wystąpił na płycie, Nieboskłonni, z którymi nagrał kilka płyt, i wiele innych...
W roku 2009 blisko współpracował także z zespołem Blenders.
W roku 2016 pracował z SARSĄ jako gitarzysta koncertowy.
W roku 2021 nagrał oraz wyprodukował płytę Grzegorza GooRo Tyszkiewicza pt. "Ludzie i Światy"
Finalista festiwalu twórczości studenckiej "Fama 2004" w Świnoujściu wraz z zespołem '74 Minuty', laureat pierwszej edycji Tczewskiego Festiwalu Twórczości w 2005r., wyróżniony także w drugiej edycji tego festiwalu w 2006r., wieloletni uczestnik Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego In Memoriam w Tczewie, na którym wraz z zespołem Jamertal zdobył w roku 2016 nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska.
Występował na scenach największych polskich festiwali w Sopocie ( GoldeN LifE, SARSA), Opolu (GoldeN Life), Kostrzynie nad Odrą ( Blenders, GoldeN LifE, Nieboskłonni), Uniejowie (GoldeN LifE).
Jako muzyk sesyjny brał m.in. udział w spektaklu pt. "(g)dzie ci faceci" na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku, a wraz z zespołem Cotton Wing zwyciężył w przesłuchaniach konkursowych podczas "Rawa Blues Festiwal" w katowickim Spodku. Prowadził także warsztaty gitarowe w Centrum Kultury i Sztuki w rodzinnym Tczewie.
Karolina Kornas
dyrygentka chóralna, pedagog, instruktor wokalny. Pomysłodawczyni „Moozykalni“. Zdobywała doświadczenie muzyczne przez wiele lat, zajmując się w szczególności prowadzeniem chórów oraz zespołów muzycznych.
Ukończyła klasę pianina w Ognisku Muzycznym w Tczewie, podyplomowe studium "Muzyka w szkole podstawowej i gimnazjum" oraz Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Dzięki licznym szkoleniom i warsztatom dla dyrygentów zdobyła doświadczenie w prowadzeniu zespołów oraz aranżowaniu utworów.
Uczestniczy cyklicznie w warsztatach z emisji głosu prowadzonych m.in. przez prof. Elżbietę Wtorkowską. Posiada tytuł Professional Vocal Coach potwierdzony certifikatem, który zapewnia kwalifikacje w diagnozowaniu głosu i uprawnia do uczenia emisji głosu metodą MIX.
W 2000 roku założyła chór młodzieżowy przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Tczewie oraz parafii p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Tczewie. Chór zdobywał pierwsze nagrody na Ogólnopolskich festiwalach takich jak "Vincentiana" w Krakowie oraz "Metropolitarny Festiwal Piosenki Religijnej" w Jastarni. W roku 2010 zainicjowała powstanie amatorskiego chóru mieszanego dla mieszkańców Osiedla Staszica w Tczewie. Dzięki współpracy z Kociewsko-Kaszubską Orkiestrą Dętą "Torpeda", w 2013 roku, wspólnie z mężem, założyła Zespół Pieśni i Tańca "Frantówka", który zdobył pierwsze miejsce w "XX Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych" w Piasecznie oraz otrzymał dwie nagrody podczas "In Memoriam - Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego" w Tczewie. W latach 2012-2014 prowadziła chór żeński w Morzeszczynie.
Organizatorka i pomysłodawczyni wielu koncertów, akcji charytatywnych, wydarzeń miejskich, przeglądów i warsztatów wokalnych. Wykładowczyni w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Pelplinie oraz instruktor w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Obecnie prowadzi zespół „Nieboskłonni“, który występuje na licznych ogólnopolskich festiwalach, m.in. Przystanek Jezus w ramach Pol’n’Rock Festiwal.
Doświadczenie w pracy z chórami dziecięcymi zdobyła dzięki prowadzeniu szkolnych zespołów i chórów amatorskich. Od 2015 roku kieruje Chórem Dziecięco-Młodzieżowym "Passionatka", który uczestniczył w ogólnopolskim projekcie "Akademia Chóralna" i jest pięciokrotnym laureatem Pomorskiego Przeglądu Chórów Dziecięcych na Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Jako dyrygentka kierowała nagraniem ośmiu płyt CD. Tworzy kompozycje składające się m.in. na Oratorium "Cztery pory życia - pro life", aranżuje oraz harmonizuje utwory chóralne i instrumentalne.